• Z życia przedszkolaka

• W przedszkolnej drużynie.

Starsza grupa przedszkolna to 14 wspaniałych przedszkolaków, którzy już trzeci rok wspólnie spędzają czas na zabawie i nauce w przedszkolu. Różnorodność zajęć, zabaw pomaga przedszkolakom zdobywać nowe wiadomości i umiejętności. Jak pracujemy obejrzyjcie naszą galerię. Galeria małych artystów - jesień. oraz galerię w przedszkolnej drużynie.

Dwujęzyczność w przedszkolu.

W tym roku szkolnym od listopada jest realizowany w młodszej i starszej grupie przedszkolnej – Program Powszechnej  Dwujęzyczności- serie audiowizualne „Baby Beetles” oraz „Tom and Keri”. Program ma na celu przyswojenie języka po przez słuchanie go na co dzień. Zabawa z językiem odbywa się w różnych formach: prezentacja filmu , zabawy ruchowe, zabawy z  kartami, piosenki oraz zeszyty ćwiczeń. Ciekawość ,chęć poznania, brak zahamowań i nadmiernej samokontroli sprzyjają spontanicznemu i nieskrępowanemu nabywaniu języka. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Barbórka u przedszkolaków.

Trud górniczy, niebezpieczeństwa i zagrożenia w kopalniach oraz znaczenie węgla i soli w życiu każdego człowieka poznały przedszkolaki realizując tematykę grudniową – „Barbórka”. Były filmy o kopalni, doświadczenia, prace plastyczne, a na zakończenie górnicza orkiestra. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wigilia u starszaków.

Był to niezwykły dzień , pełen niespodzianek i  pozytywnych wrażeń. Już od rana przedszkolaków powitał ogromny prezent. Do wigilii dzieci cierpliwie czekały na rozpakowanie paczki i  próbowały odgadnąć co znajduje się w środku. Starszaki zaprezentowały  podczas –„Spotkania z kolędom”  swój „Taniec śnieżynek i bałwanków”, oraz piosenkę „Białe sanie Mikołaja”. Była także wspólna wigilia i wspólne życzenia. Na koniec dnia przedszkolaki mogły zaspokoić swoją ciekawość i otworzyć prezent. Radości było dużo, nowe zabawki spodobały się dzieciom a otrzymane słodycze każdy zabrał ze sobą do domu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Dnia 20 września w Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, przedszkolaki witały się hasłem " W całej Polsce dzień dziś taki, że świętują przedszkolaki". Tego dnia, dzieci 4-5 letnie zostały pasowane przez p. dyrektor E. Wołczek - Bury na pełnoprawnych przedszkolaków. Dzieci wykazały się nabytymi umiejętnościami, przypomniały wspólnie ustalony Kodeks Przedszkolaka i złożyły uroczystą przysięgę, kończąc słowami: Chociaż jestem jeszcze mały, przedszkolak ze mnie wspaniały! Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały medale, oraz rozmaite słodkości, które dla swoich pociech przygotowali rodzice. To był dzień pełen wrażeń! Zapraszamy do galerii zdjęć.