• PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W ŻAGANIU

• OFERTA POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ W PORADNI PSYCHOLOGICZNO- PEDAGOGICZNEJ W ŻAGANIU DLA

RODZICÓW I UCZNIÓW KLAS IV-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W OKRESIE OD KWIETNIA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Przedstawiam Państwu ofertę   zdalnej pomocy psychologicznej w poradni w Żaganiu i zachęcam do współpracy z psycholog Małgorzatą Orzeł oraz psycholog Moniką Żychowską.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną  w kraju i przejściem placówek oświatowych na pracę zdalną, psycholog oferuje konsultacje telefoniczne ( tel. kom. 724 452 945- M. Orzeł, tel. 790 803 033- M. Żychowska,  stacjonarny tel. w poradni 68 4772900) w zakresie profilaktyki, wstępnej diagnozy problemów i wsparcia terapeutycznego.

Prowadzona  profilaktyka obejmuje konsultacje dla rodziców, udzielanie porad, rozmowy psychologa  z nastolatkami.

W zakresie diagnozy obecnie możliwe jest jedynie wstępne rozpoznanie problemu, określające prawdopodobne  przyczyny trudności w nauce, w zachowaniu, w zakresie emocji  ( z zaplanowaniem badań po zakończeniu pracy zdalnej).

Wsparcie psychologiczne w formie telefonicznej czy też przez Internet  jest zalecane gdy rodzice bądź sam nastolatek sygnalizują problemy w funkcjonowaniu emocjonalnym i społecznym młodego człowieka. Obecna sytuacja pandemii to dla wielu osób trudny czas w życiu zarówno dorosłych, dzieci, jak  i całej rodziny.  Ważne jest, by rodzice bacznie obserwowali własne dorastające dziecko i mogli w porę dostrzec problemy, które nastolatki sygnalizują czasami wprost, a najczęściej w sposób ukryty, wysyłając sygnały, które dorośli powinni zauważyć i w porę zareagować. Lepiej podejmować działania zaradcze wcześniej, niż późno, gdy problemy uległy już pogłębieniu.

Jak zglosić się po pomoc w poradni?

Pisemne wnioski można wypełnić i wrzucić do skrzynki  zamieszczonej na drzwiach budynku poradni, zgłoszenie telefoniczne  na podane numery telefonów.

Adres Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej- Żagań ul. Śląska 1, tel. do sekretariatu- 684772900.     Adres strony internetowej- www.poradnia.zagan.pl, strona poradni na Facebooku.

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia

MAŁGORZATA ORZEŁ

• Zajęcia dla najmłodszych

• Witam serdecznie wszystkie przedszkolaki z najmłodszej grupy i ich rodziców:)

Powitaliśmy już wiosnę, dlatego zachęcam Was w tym tygodniu do nowych zajęć i zabaw.

Wiem, że świetnie sobie poradzicie. Jeśli będziecie chcieli, podzielcie się ze mną swoimi pracami :

przedszkolakitomaszowo@gmail.com

Oto moje propozycje:W załącznikach przesyłam Wam karty pracy

1. Spróbujcie wykonać bazie, jedną z technik (zał. nr. 2)

2. Pokoloruj rysunek ( zał. nr. 1)

3. Ćwiczcie przy piosence https://youtu.be/S5TFdKc6TB4

4. Potańczcie razem z Rudą https://magicrecords.lnk.to/mNU9J