• Projekt eTwining - KOSMICZNE WYZWANIA

• W naszej szkole realizowaliśmy projekt eTwining - KOSMICZNE WYZWANIA. Była to forma hołdu dla wybitnego polskiego astronoma, którego rok właśnie obchodzimy. W ramach projektu nasi uczniowie współpracowali online z rówieśnikami z siedmiu szkół z całej Polski, między innymi z: Wrocławia, Zakopanego, Raciborza, Dzierżoniowa. W realizację projektu najbardziej zaangażowani byli uczniowie klasy 5a, którzy w jego ramach podjęli następujące wyzwania:

Wyzwanie 1: Dlaczego Mikołaj Kopernik interesował się kosmosem? (listopad 2022)

Uczniowie opracowali materiały o Mikołaju Koperniku – prezentacje, wywiady, komiksy

i próbowali znaleźć odpowiedź na postawione pytanie. Powstał wspólny ebook. Wspólnie opracowali pytania o życiu i twórczości astronoma, rywalizowali w turnieju wiedzy o Mikołaju Koperniku.

Wyzwanie 2: Dlaczego planety krążą wokół Słońca? (grudzień 2022)

Uczniowie poznali Układ Słoneczny, jego planety: tworzyli makiety Układu Słonecznego, szukając odpowiedzi na zadane w wyzwaniu pytanie. Przedstawiali Układ Słoneczny w ciekawy sposób– ebook, komiks, fraszka, gra planszowa.

Wyzwanie 3:  Podróż w kosmos (styczeń-luty 2023)

Uczniowie planowali podróż w kosmos (poznali wymagania zdrowotne dla osób chcących zostać astronautą, życie w kosmosie – warunki grawitacyjne, zdrowotne), znanych astronautów i historię podróży w kosmos. Opracowali prezentacje, filmy. Wykonali makiety pojazdów kosmicznych (eko).

Ponadto w każdej szkole został zorganizowany Dzień Mikołaja Kopernika, w naszej szkole połączony z konkursem na najlepszą makietę Układu Słonecznego.

Zapraszamy do obejrzenia naszych materiałów i odwiedzenia:

Twinspace projektu na esep etwinning:

TWINSPACE

oraz strony projektu:

WIXSITE

Bardzo dziękujemy Wszystkim Uczniom za pracę i zaangażowanie.

Maria Grabowska i Joanna Siemiatowska.

Zapraszamy do linków:

O Mikołaju Koperniku

Prace naszych Uczniów możecie zobaczyć też tu:

link1

link2

link3

Zapraszamy do obejrzenia filmiku :

Fioletowa_Przestrzen_Wyscig_Nauka_Lekcja_Edukacji_Prezentacja_(1)(1).mp4​​​​​​​