• FERIE 2023

• ZAPRASZAMY SERDECZNIE NASZYCH UCZNIÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W ZAJĘCIACH ZORGANIZOWANYCH PODCZAS FERII.

• PROJEKT mBanku „Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT”

• Uczniowie klas IV-VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie,  od września 2022 r. do grudnia 2022r., uczestniczyli w projekcie matematycznym „Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT”.  Szkoła na realizację projektu pozyskała dofinansowanie Fundacji mBanku w wysokości 5000,00 zł w ramach IX edycji programu grantowego mPotęga.

Projekt miał za zadanie zainteresowanie uczniów praktyczną stroną matematyki.

Pracując metodą projektu pod kierunkiem  i profesjonalnym okiem  nauczycieli matematyki Pani Elżbiety Najdek, Pani Angeliki Siwickiej oraz Pani Agnieszki Szwarc  uczniowie w miesiącu wrześniu i październiku planowali wycieczkę do Żagania. Korzystając z różnych źródeł informacji  wybierali przewoźnika, najciekawsze miejsca, które warto zwiedzić. Planowali harmonogram i kosztorys wycieczki.  25 i 28 października uczestnicy projektu wzięli udział w wycieczkach do Żagania, które zostały zorganizowane według  opracowanych i przedstawionych przez uczniów programów.  Po powrocie z wycieczki uczestnicy projektu zabrali się za przygotowanie i realizację drugiego zadania-wykonanie makiety wymarzonej klasy. Dokonywali pomiarów rzeczywistych swoich klas, obliczali wymiary w skali, projektowali makietę wykorzystując modele brył. Planowali kosztorys remontu i wyposażenia klas. Makiety zostały wykonane  z surowców wtórnych przy wsparciu i zaangażowaniu rodziców.

Działania projektowe to prawdziwa burza mózgów. Uczestnicy projektu wykazali się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością w wykonywaniu zadań wykorzystując różne źródła informacji.

15  grudnia 2022r. odbyło się podsumowanie  działań projektowych.

Uczniowie  przedstawili w formie fotorelacji przebieg projektu oraz zaprezentowali przygotowane makiety wymarzonych klas.  Wszyscy uczestnicy spotkania mogli oddać głos  w konkursie na najciekawszą i najlepiej wykonaną makietę. Zarówno uczniowie, nauczyciele, pracownicy, rodzice, dziadkowie, przedstawiciele społeczności lokalnej jak również sympatycy szkoły chętnie wzięli udział w głosowaniu.  Wszystkie prace wykonane były bardzo pomysłowo,  starannie i  na wysokim poziomie.  Pierwsze miejsce  uzyskując 115 głosów otrzymała makieta nr 10 wykonana przez uczniów klasy 5a.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu za  wysiłek, zaangażowanie oraz pełen profesjonalizm.

Cieszymy się, że dzięki zorganizowanym zajęciom mogliśmy pokazać uczniom, że matematyka nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie, może dostarczać wielu pozytywnych emocji.

Nad prawidłową organizacją i realizacją projektu czuwała koordynator Pani Elżbieta Najdek.