• LEKCJA HISTORII - Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował
          • LEKCJA HISTORII - Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował

          • 9 stycznia naszą placówkę odwiedzili członkowie toruńskiej grupy rekonstrukcyjnej "Arkona", którzy na godzinę zabrali nas w przeszłość prezentując żywą lekcję historii. Tym razem pod tematem "Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował" kryła sie barwna i pełna humoru narracja, stroje z epoki, pokazy broni i scen walki z czasów, gdy Rzeczpospolitej Obojga Narodów ton nadawała szlachta, a na polach walki królowała husaria. Uczniowie poznali elementy zbroi husarskiej, brali udział w scenkach historycznych, mogli przymierzyć elementy ubiorów z XVII wieku, a w finale być świadkami wystrzału z pistoletu skałkowego. Okazało się, że lekcja historii moze być niezłą zabawą o czym świadczą fotografie wykonane podczas występu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

        • „W drodze po zdrowie”
          • „W drodze po zdrowie”

          • Wyjazdem do Berlina zakończył się projekt „W drodze po zdrowie” realizowany przez 13 uczniów naszego gimnazjum - Dominika, Kinga, Nikola, Natalia, Wiktoria, Magda, Emilia, Olek, Bartek, Michał, Jakub- uczniowie z klasy IIIB oraz Jakub K.
            i Jakub K. – z  klasy IIB. Koordynatorami  były – p. Dorota Zienkowicz i p. Barbara  Goliczko-Chabiniak. Celem projektu było pogłębienie wiadomości uczniów nt zdrowego żywienia jak również doskonalenie umiejętności w zakresie języka niemieckiego. Wspólnie z naszą szkołą projekt realizowały jeszcze 3 szkoły: gimnazjum w Pyzdrach, Stargardzie  oraz gimnazjum w Berlinie - Emmy-Noether-Gymnasium. Dokumentowanie spożywanych posiłków, wykonanie  piramidy pokarmowej czy wykonanie komiksów to niektóre z zadań w ramach projektu  - zadań wykonanych w j. polskim i j. niemieckim Zakończenie i  podsumowanie projektu odbyło się 2 grudnia 2016r. w Emmy-Noether-Gymnasium  w Berlinie. Podczas spotkania uczniowie wspólnie gotowali, dzielili się wrażeniami, zwiedzali szkołę oraz stolicę Niemiec- Berlin. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

        • Światowy Dzień Pluszowego Misia
          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          • Tradycyjnie, jak co roku, dn. 25 listopada, przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde z nich, przyniosło ze sobą swojego ulubionego pluszaka. W tym dniu humory dopisywały wszystkim, były wierszyki, piosenki, tańce, zabawy ruchowe i integracyjne z misiami oraz słodki misiowy poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Nie zabrakło Misiowego Torcika. Dzieci wykonały misiowe portrety różnymi technikami. Zabawa była bardzo udana:). Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

        • JAKUB MARCZENIA NAGRODZONY!
          • JAKUB MARCZENIA NAGRODZONY!

          • Jakub Marczenia z klasy VIa Publicznej Szkoły Podstawowej zwyciężył w etapie regionalnym konkursu plastycznego pt. „Zwierzęta naszych lasów, pól i przestworzy”. Opiekunem była pani Małgorzata Buczniewska. Praca plastyczna Kuby zajęła I miejsce w grupie klas IV-VI szkół podstawowych. Nagrody dla Jakuba ufundował Polski Związek Łowiecki w Zielonej Górze. Dodatkowo wszyscy uczniowie laureaci konkursu z etapu szkolnego otrzymali nagrody książkowe, a uczniowie wyróżnieni dyplomy, ufundowane przez współpracujące z nami Koło Łowieckie „RYŚ” z Żar. Gratulujemy! I życzymy dalszych sukcesów plastycznych! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęc.

        • KONKURS PLASTYCZNY „Zwierzęta naszych lasów, pól i przestworzy”
          • KONKURS PLASTYCZNY „Zwierzęta naszych lasów, pól i przestworzy”

          • We wrześniu 2016 roku zorganizowany  został szkolny etap konkursu plastycznego „Zwierzęta naszych lasów, pól i przestworzy”  we współpracy z  Kołem Łowieckim „RYŚ” w Żarach. Uczestnikami konkursu byli uczniowie Zespołu Szkół w grupie wiekowej VI-VI klasy Publicznej Szkoły Podstawowej i uczniowie Publicznego Gimnazjum. Uczniowie pod kierunkiem pani Małgorzaty Buczniewskiej przygotowali ponad  100 prac plastycznych. Naszą szkołę zgodnie z regulaminem reprezentowały prace następujących uczniów: I grupa – EMILIA PAŚ, JAKUB MARCZENIA kl. VIa, II grupa – WIKTORIA SKÓRA kl. IIa, ELIZA NIEDZIELA, NIKOLA STĄPEL kl. IIb, MAGDALENA JAWORSKA kl. IIIb. Wszystkie nagrodzone prace plastyczne zostały przekazane do organizatora a prace wyróżnione do Koła Łowieckiego „RYŚ” w Żarach na wystawę. Gratulujemy wszystkim uczniom i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

        • PORZĄDKOWANIE CMENTARZA ŻOŁNIERZY RADZIECKICH
          • PORZĄDKOWANIE CMENTARZA ŻOŁNIERZY RADZIECKICH

          • We wtorek  25.10 2016  klasa VIa ze swoją wychowawczynią wykonała prace porządkowe na Cmentarzu żołnierzy Armii Radzickiej nr 1 w Żaganiu. Uczniowie uzbrojeni w rękawiczki i worki na śmieci zbierali liście i zeschłe rośliny. Po zakończonej pracy zapalono znicze.

        • DZIEŃ JĘZYKÓW
          • DZIEŃ JĘZYKÓW

          • Dnia 7 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych, który w kalendarzu przypada 26 września. Aby zaakcentować  tego dnia szczególną rolę języków obcych, wszyscy nauczyciele witali i żegnali się z uczniami na lekcjach wyłącznie w języku angielskim, niemieckim, francuskim, a nawet rosyjskim czy holenderskim:) Uczniowie gimnazjum wraz z nauczycielkami języka angielskiego- p. Barbarą Goliczko-Chabiniak oraz p. Edytą Sztubą przygotowali znane sentencje i aforyzmy w języku angielskim i udekorowali nimi szkolne korytarze. Na długiej przerwie uczennice kl. I gimnazjum - E. Bartlińska, A. Ziemba i M. Lewicka poprowadziły zajęcia fitness w języku angielskim przy muzyce. Głównym punktem programu szkolnych obchodów Dnia Języków Obcych były rozgrywki językowe dla klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. 6-osobowe drużyny reprezentujące poszczególne  klasy rywalizowały w kilku konkurencjach, w których przydatne okazały się nie tylko umiejętności  językowe i dobra pamięć, ale również talent plastyczny i wokalny. Uczniowie kolorowali flagi wylosowanych państw, uczyli się jak wyznawać miłość w różnych językach świata, poznawali przysłowia różnych narodów, a także śpiewali "Panie Janie" w ponad dziesięciu językach. W ostatecznej klasyfikacji spośród uczniów szkoły podstawowej wygrała drużyna z klasy Vb, a w gimnazjum - laur zwycięzcy przypadł klasie Ia. Zwycięzcom gratulujemy, a zwyciężonych zapraszamy do rewanżu w przyszłym roku!

        • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
          • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

          • Dnia 20 września w Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, przedszkolaki witały się hasłem " W całej Polsce dzień dziś taki, że świętują przedszkolaki". Tego dnia, dzieci 4-5 letnie zostały pasowane przez p. dyrektor E. Wołczek - Bury na pełnoprawnych przedszkolaków. Dzieci wykazały się nabytymi umiejętnościami, przypomniały wspólnie ustalony Kodeks Przedszkolaka i złożyły uroczystą przysięgę, kończąc słowami: Chociaż jestem jeszcze mały, przedszkolak ze mnie wspaniały! Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały medale, oraz rozmaite słodkości, które dla swoich pociech przygotowali rodzice. To był dzień pełen wrażeń! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

        • Konkurs Historyczny „Polski wrzesień 1939 oraz Polacy na frontach II wojny”
          • Konkurs Historyczny „Polski wrzesień 1939 oraz Polacy na frontach II wojny”

          • W zorganizowanym 20 września 2016 roku przez żagańskie Muzeum Jeńców Wojennych konkursie historycznym poświęconym działaniom wojsk polskich podczas II wojny światowej naszą szkołę reprezentowały trzyosobowe drużyny ze szkoły podstawowej (Kacper Dziurawiec, Natalia Czerniejewska, Amelia Skóra) oraz gimnazjum (Oliwia Ziułczyk, Kinga Struzik, Albert Jasiński).  Nasi uczniowie po raz kolejny zajęli wysokie lokaty w swoich kategoriach wiekowych:  I miejsce zajął: Albert Jasiński z klasy IA gimnazjum; II miejsce  zdobyła Amelia Skóra z klasy VI, III miejsce zaś Oliwia Ziułczyk z klasy IIa gimnazjum. Pozostali uczestnicy dzielnie walczyli zajmując miejsca tuż za podium. Nagrodami były książki  o tematyce historycznej ufundowane przez organizatorów. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

        • Święto 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej
          • Święto 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej

          • 16 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać różne rodzaje pojazdów wojskowych pokazanych szerokiej publiczności z okazji święta 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Odbywa się ono, aby uczcić wielkie zwycięstwo wojsk polsko-austriacko-niemieckich, pod dowództwem  króla Jana III Sobieskiego, nad armią imperium osmańskiego.  Gimnazjaliści mogli obejrzeć wiele pojazdów: od elementów rozpoznawczych, łączności, poprzez sprzęt artyleryjski, przeciwlotniczy i saperski, aż po chlubę dywizji, nowoczesne czołgi leopard 2A4 i 2A5 oraz kołowe transportery opancerzone Rosomak. Była również możliwość wejścia do środka i obejrzenia wnętrza maszyn. Braliśmy również udział w kilku konkurencjach sprawnościowych,  np. pokonaniu chemicznego toru przeszkód. Wycieczka  była bardzo ciekawa, mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli po raz kolejny uczestniczyć w tym święcie.

        • PIANINO PORUSZA UMYSŁ
          • PIANINO PORUSZA UMYSŁ

          • W klasie pierwszej w Szkole Podstawowej w Tomaszowie uczniowie uczą się grać na pianinie. Tą nowatorska metodę wprowadziła w tym roku szkolnym wych. pani Agnieszka Znamierowska. Obcowanie z muzyką wpływa korzystnie na poprawę funkcji poznawczych u dzieci. Kontakt z instrumentem i koncentrowanie się na dźwiękach ma istotny wpływ na rozwój intelektualny. Muzyka zwiększa wrażliwość mózgu na słyszane dźwięki oraz sprzyja opanowaniu umiejętności czytania wśród dzieci zdrowych oraz mających deficyty rozwojowe. Uczniowie poprawiają koncentrację, uwagę, pamięć, percepcję słuchową i koordynację  wzrokowo-ruchową, a to są kluczowe elementy potrzebne do osiągnięcia sukcesu w szkole. Wprowadzona innowacja nosi tytuł PIANINO PORUSZA UMYSŁ. Dzieci obcują z instrumentem na zajęciach muzycznych, polonistycznych i matematycznych  oraz motoryczno- zdrowotnych, gdzie  realizowana jest podstawa programowa oraz na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, na których odbywać się będzie nauka gry na instrumencie.

        • NARODOWE CZYTANIE
          • NARODOWE CZYTANIE

          • 5 września uczniowie Publicznego Gimnazjum w Tomaszowie wzięli udział w Akcji Narodowego Czytania organizowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej. W tym roku w całej Polsce czytano powieść historyczną Henryka Sienkiewicza „Quo vadis” .Podobnie było w naszej szkole. Uczniowie klas II i III zaprezentowali pierwszy rozdział tej powieści.

          • Zebranie z Rodzicami

          • 7 września 2016r. odbędzie się pierwsze w roku szkolnym 2016/2017 Zebranie z Rodzicami. Szkoła Podstawowa godzina 16.30, Gimnazjum godzina 17.00.

        • LITERACKI SUKCES GIMNAZJALISTÓW Z TOMASZOWA
          • LITERACKI SUKCES GIMNAZJALISTÓW Z TOMASZOWA

          • 20 czerwca na Uniwersytecie Zielonogórskim rozdano nagrody  w Lubuskim Konkursie Literackim. Na konkurs wpłynęło ponad 430 opowiadań grozy. Jury wybrało po 20 z nich w każdej kategorii wiekowej – szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadpodstawowa. Wszystkie wybrane opowiadania opublikowano w specjalnie na tę okazję wydanej antologii. Spośród laureatów wyróżniono jeszcze 3 najlepsze opowiadania. W kategorii gimnazjum II miejsce zajął Maciej Dawrzuk, a III Eliza Niedziela – oboje z naszego gimnazjum. Serdecznie gratulujemy!

        • Jakub Sarańczak  z klasy III – szkolny mistrz tabliczki mnożenia
          • Jakub Sarańczak z klasy III – szkolny mistrz tabliczki mnożenia

          • W naszej szkole  odbyły się „Szkolne mistrzostwa mnożenia i dzielenia klas III-VI” .W klasie trzeciej, czwartej, piątej i szóstej odbyły się konkursy na szczeblu klasowym. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać 50 przykładów w ciągu dwóch minut. Do etapu szkolnego zakwalifikowali się:  Jakub Sarańczak kl. III, Aniela Dylewicz KL.III, Klaudia Gadzina kl.VI i Jakub Janus klasa VI. Okazało się, że mistrzem mnożenia i dzielenia został Jakub, drugie miejsce zajął Kacper, a trzecie Klaudia. Szczególne wyrazy uznania należą się Jakubowi Sarańczakowi, ponieważ  jest to uczeń klasy III  i  najszybciej  wykonał 50 przykładów w ciągu minuty. Brawo Jakub!

        • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
          • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

          • 7czerwca 2016 roku  uczniowie klasy IIIc podczas wycieczki klasowej po raz kolejny poznawali Wrocław. W programie były różne atrakcje: przejazd pociągiem - szynobusem KD, SKY TOWER, ZOO, Galeria Dominikańska,  poruszanie się po Wrocławiu  tramwajami. Piękna pogoda, dobre lody, pyszna pizza to atrybuty wspaniałej wycieczki.

        • DZIEŃ DZIECKA U PRZEDSZKOLAKÓW
          • DZIEŃ DZIECKA U PRZEDSZKOLAKÓW

          • W Dniu Dziecka, mimo niesprzyjającej aury, uśmiechy nie znikały z twarzy przedszkolaków, gdyż atrakcji w tym dniu nie brakowało. Dzieci obejrzały bajkę " Królewna Śnieżka", wystawianą przez starszych kolegów i koleżanki. Z wielką ochotą malowały twarze. Brały udział w " Zumbie Przedszkolnej". Jeździły na gokardach, korzystały z trampoliny, podziwiały wóz Straży Pożarnej i jego wyposażenie. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

        • Jakub Sarańczak „Tęga Głowa” z Tomaszowa
          • Jakub Sarańczak „Tęga Głowa” z Tomaszowa

          • 31 maja w Szkole Podstawowej nr 5 w Żaganiu odbyła się mini olimpiada wiedzy. Klasę trzecią reprezentowali uczniowie: Aniela Dylewicz i Jakub Sarańczak. W rozgrywkach brali udział najlepsi uczniowie z powiatu żagańskiego. Możemy być  dumni, ponieważ Jakub Sarańczak, wychowanek pani Agnieszki  Znamierowskiej okazał się mistrzem i zajął  I miejsce. Gratulujemy zwycięstwa!

    • Kontakty

      • PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W TOMASZOWIE
      • 505352477
      • ul. Leśna 1 68-114 Tomaszowo Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych