• ZEBRANIE Z RODZICAMI

          • Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów, uczęszczających do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum na Zebranie z Rodzicami, które odbędzie się 13 grudnia 2017r. o godzinie 17.00 

          • ŚRODA KONTAKTOWA

          • 15 listopada 2017r. godzina 17.00 - środa kontaktowa dla Rodziców uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

        • Projekt „Poprawa jakości kształcenia w Żarsko-Żagańskim Obszarze Funkcjonalnym”.
          • Projekt „Poprawa jakości kształcenia w Żarsko-Żagańskim Obszarze Funkcjonalnym”.

          • W obecnym roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła kontynuuje działania w zakresie projektu „Poprawa jakości kształcenia w Żarsko-Żagańskim Obszarze Funkcjonalnym”.

            Projekt ten polega na doskonaleniu przedmiotów przyrodniczych (fizyki, chemii) i matematyki opartych na metodach eksperymentu oraz języków obcych, poprzez doposażenie pracowni szkolnych oraz kształcenie i rozwijanie kompetencji kluczowych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języków obcych. Uczniowie biorący udział w projekcie zostali także objęci pomocą psychologiczno-pedagogiczną oraz doradcy zawodowego.  W naszej szkole realizowane są zajęcia: Młody Inżynier Przyrody– laboratorium chemiczne, Młody Inżynier  Przyrody– laboratorium fizyczne, Młody Inżynier – laboratorium matematyczne, Młody Inżynier – laboratorium językowe, Gimnazjalna Akademia Przedsiębiorczości oraz Razem Łatwiej – wsparcie psychologiczno-pedagogiczne. W zajęciach bierze udział łącznie 58 uczniów klas II i III gimnazjum. Odbywają się one w poniedziałki i środy od godziny 14:10 do 15:40 oraz wtorki od godziny 13:30 do 15:00.

            W piątek 03.11.2017r. odbyły się zajęcia wieczorowe z chemii, fizyki, matematyki i przedsiębiorczości pod hasłem "Noc nauki". Podczas tego spotkania w naszej szkole odbył się Turniej Naukowy.

            Turniej miał na celu rozbudzenie zainteresowań naukowych wśród uczniów, kształtowanie umiejętności integrowania wiedzy uzyskanej podczas zajęć lekcyjnych oraz podkreślenie znaczenia pracy zespołowej. Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali zadania z chemii, fizyki, matematyki i przedsiębiorczości. Uczniowie zostali podzieleni na grupy dwu i trzy osobowe. Każda z grup otrzymała kartę, na której zbierała punkty. Zadaniem uczniów było nazbierać jak najwięcej punktów w określonym czasie. Z matematyki uczniowie rozwiązywali zadania logiczne, układali domina matematyczne (potęgi i wyrażenia algebraiczne) oraz „rozwiązywali zadania z zapałkami”. Z chemii uczniowie kształtowali umiejętności obserwacji zachodzących zjawisk, wyrabiali nawyki w dokładności i staranności przeprowadzonych samodzielnie doświadczeniach.  Przeprowadzali doświadczenia pozwalające wykryć białka i skrobie w produktach żywnościowych, glukozę za po­mocą próby Trommera i etanol. Po każdym przeprowadzonym doświadczeniu uczniowie zapisywali swoje obserwacje i formułowali wnioski.
            Zajęcia przeprowadzane w ramach projektu:

            Młody Inżynier Przyrody– laboratorium chemiczne
            Uczniowie uczestniczący w zajęciach przeprowadzają doświadczenia dotyczące między innymi: otrzymywanie wodoru, tlenku węgla(IV)  i tlenu; identyfikacja gazów; rozpoznawanie roztworów o różnym odczynie; proponowali metodę i przeprowadzali identyfikację monosacharydu oraz polisacharydu (glukozy i skrobi). Poprzez gry dydaktyczne zgłębiają wiedzę na temat budowy atomu i wiązań chemicznych.

            Młody Inżynier Przyrody– laboratorium fizyczne
            Doświadczenia z zakresu fizyki przeprowadzane na tych zajęciach dotyczyły wyznaczania gęstości ciał stałych i cieczy; zjawiska elektryzowania się ciał; wykorzystania iskry elektrycznej; zasad działania butelki lejdejskiej; pomiaru natężenia i napięcia prądu oraz obliczania oporów elektrycznych. Uczniowie obliczali pracę i moc prądu, wyznaczali prędkości i przyspieszenia ciał za pomocą toru powietrznego.

            Młody Inżynier – laboratorium matematyczne
            w trakcie tych zajęć uczniowie aktywnie odkrywają własności matematyczne. Udowadniali doświadczalnie między innymi Twierdzenie Pitagorasa. Następnie wykorzystali znane własności w obliczeniach praktycznych np.: związanych z obsiewaniem i nawożeniem pola lub ogrodzeniem działki. Innym razem uczniowie dowodzili jak wyznaczyć wysokość w trójkącie równobocznym oraz zależności w trójkątach o kątach 90°, 60°, 30°. Uzyskane w ten sposób wnioski wykorzystali w obliczeniu wysokości drzew. Konstruowali bryły, obliczali pole powierzchni całkowitej z siatek danej bryły oraz sprawdzali doświadczalnie objętości.

            Młody Inżynier – laboratorium językowe
            Uczestniczący w zajęciach językowych wykonują ćwiczenia leksykalno-gramatyczne z języka angielskiego. Rozwijają słownictwo, poznają kulturę i tradycje krajów anglojęzycznych. Poprzez udział w zabawach językiem obcym kształtują poczucie własnej wartości oraz poprawiają kompetencje językowe w zakresie mówienia, pisania, czytania i słuchania. Zajęcia językowe przygotowują uczniów również do korzystania z platform edukacyjnych oraz metod i narzędzi edukacji interaktywnej. 

            Gimnazjalna Akademia Przedsiębiorczości
            Zajęcia z przedsiębiorczości rozpoczęły się od integracji grupy uczestników, wzajemnego poznania się, poznania swoich możliwości, umiejętności oraz określania siebie. Następnie doskonalenia umiejętności nazywania własnych emocji oraz uczuć wobec innych osób. Poznawania rodzajów komunikacji interpersonalnej: werbalnej i niewerbalnej. Podczas tych zajęć uczniowie analizują też rynek pracy, przeglądają ogłoszenia o zatrudnieniu, poznają zasady ubiegania sie o pracę - piszą cv, list motywacyjny oraz poznają zasady przeprowadzania rozmowy kwalifikacyjnej. Zadają sobie pytanie: "Jak założyć własną firmę?". Dowiadują się jak i gdzie złożyć odpowiednie dokumenty, aby zarejestrować własną firmę oraz jakie dokumenty są wymagane w tym celu. Sprawdzają się również poprzez rozwijanie swoich talentów m.in. kulinarnych oraz promowanie swoich osiągnięć w mediach społecznościowych (np. na instagramie:  smacznie_zdrowo_i_zawodowo)

            Razem Łatwiej – wsparcie psychologiczno-pedagogiczne
            Podczas zajęć z pomocy psychologiczno-pedagogicznej podejmowane są działania z zakresu samopoczucia uczestników w celu wyboru  trafnych decyzji, w tym wyboru polisensorocznych metod przyswajania wiedzy. Podejmowane są również tematy związane ze zgubnym skutkiem wszelkiego rodzaju uzależnień. Uczymy się asertywności, empatii i zachowań zgodnych z przyjętymi normami społecznymi. Zapraszamy do galerii zdjęć.

          • ŚRODA KONTAKTOWA

          • 18 października 2017r. godzina 17.00 - środa kontaktowa dla Rodziców uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

             

        • ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ!
          • ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ!

          • Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej wszystkim Uczniom, Nauczycielom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi życzymy dużo szczęścia, radości, sukcesów i uśmiechu na co dzień.


            Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej

        • Zielona Szkoła 2017- JAROSŁAWIEC
          • Zielona Szkoła 2017- JAROSŁAWIEC

          • W dniach 12.05 - 17.05 2017r. uczniowie klas VI  i V z wychowawczynią kl. VIa Anett Kuc-Cieślikowską mieli możliwość skorzystania z atrakcji, które były przewidziane na Zielonej Szkole nad morzem w Jarosławcu. Uciech i radości było wiele. Płynęliśmy statkiem po morzu, codziennie korzystaliśmy z basenu, który był w ośrodku. Podziwialiśmy piękne widoki nadmorskie nie tylko z latarni morskiej, rywalizowaliśmy w konkurencjach plażowych w sferze budownictwa i sportu, chodziliśmy po wydmach Czołpińskich, bawiliśmy się zabawkami z czasów Leonarda da Vinci w parku rozrywki- Leonardia, ogrzewaliśmy przy płomieniach ogniska, szaleliśmy na dyskotece i piżama party. Oj działo się. Zapraszamy do galerii zdjęć.

        • „Eko - Festyn Powiatu Żagańskiego”
          • „Eko - Festyn Powiatu Żagańskiego”

          • Eko - Festyn Powiatu Żagańskiego               

            Informujemy, że Powiat Żagański wraz z Urzędem Gminy Żagań oraz Zespołem Szkół w Tomaszowie organizuje „Eko-Festyn Powiatu Żagańskiego”, który odbędzie się 3 czerwca 2017r. przy Zespole Szkół w Tomaszowie. Będzie to wydarzenie, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy Powiatu Żagańskiego.
            Celem głównym realizowanego przedsięwzięcia jest popularyzowanie wśród mieszkańców Powiatu Żagańskiego ekologicznych zasad postępowania z odpadami komunalnymi i dbania o środowisko naturalne.
            W ramach realizacji festynu przewidujemy wiele atrakcyjnych działań skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych.

             

            „Eko - Festyn Powiatu Żagańskiego” dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

        • EINS, ZWEI, DREI – matematyka po niemiecku
          • EINS, ZWEI, DREI – matematyka po niemiecku

          • W klasie pierwszej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie dzieci uczą się matematyki po niemiecku. 2+ 2   to  zwei   plus zwei  tak to można ująć najprościej . Zajęcia przeprowadzane są w ramach autorskiej innowacji, która powstała z połączenia pomysłów pani Anny Dylewicz, nauczyciela języka niemieckiego i wychowawcy kl.1. pani Agnieszki Znamierowskiej- Duchno. Zajęcia opierają się głównie na zabawie. Na  lekcji realizowana jest podstawa programowa  edukacji matematycznej w klasach 1-3. Rozwijane są kompetencje językowe, bo uczniowie uczą się „przy okazji” podstawowych słów. Przede wszystkim jednak dzieci doskonalą kompetencje matematyczne. Uczą się dodawać i odejmować, poznają nazwy liczebników, odczytują pełne godziny na zegarze. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

        • PARK TRAMPOLIN
          • PARK TRAMPOLIN

          • Takie atrakcje tylko w naszej szkole!
            Uczniowie  klas IV-VI ćwiczyli swoją zwinność w PARKU TRAMPOLIN w Zielonej Górze. Pod okiem profesjonalnych trenerów fikali koziołki , skakali jak piłki oraz kręcili piruety w powietrzu. Na tak fantastyczną przygodę pojechali ze swoimi wychowawcami panią Jadwigą Matusiak i Anett Kuc-Cieślikowską. Zapraszamy do galerii zdjęć. Zapraszamy do galerii zdjęć.

        • Konkurs Wielkanocny
          • Konkurs Wielkanocny

          • Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół w Tomaszowie uczestniczą w Wielkanocnym Konkursie na Wypieki Ludowe  Plastykę Obrzędową w Iłowej. Uczniowie przygotowali z wielkim  zaangażowaniem i starannością pisanki oraz  dekoracje. Rozstrzygnięcie konkursu jest po świętach. Szkołę reprezentują prace uczniów: Wiktorii Twerd kl. IV a, Pawła Dylewicza kl.IV a, Mikołaja Ślebiody kl.V b, Mariki Budzik kl.V b, Dominika Pospiszyła kl. Ib PG, Oliwii Bryjak kl. II b PG, Nicoli Stąpel kl. II b PG oraz Magdy Jaworskiej kl. III b PG. Uczniom gratulujemy i  zapraszamy do galerii zdjęc.

          • FESTIWALU PIOSENKI PRO ARTE

          • Dnia 5 kwietnia 2017 w Centrum  Kultury w Iłowej odbyły się Eliminacje Powiatowe LUBUSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI  PRO ARTE.  Publiczną Szkołę Podstawową reprezentowały Ola Krakowska z klasy II, która zaśpiewała piosenkę „Spór kredek” oraz Amelia Skóra z klasy VI a. Piosenką „ Co nam w duszy gra” Amelia wyśpiewała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!

            Galeria zdjęć dostepna na stronie: https://pl-pl.facebook.com/DomKulturyllowa/

        • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W TOMASZOWIE
          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W TOMASZOWIE

          • Jak co roku 21 marca uczniowie Zespołu Szkół w Tomaszowie powitali wiosnę uczestnicząc w różnych zajęciach odrywających ich na ten jeden dzień od szkolnych ławek. Każda grupa wiekowa naszych podopiecznych wraz z wychowawcami aktywnie spędzała ten szczególny dzień.

            Uczniowie klas I- III szkolne obchody tego święta rozpoczęli od wspólnego tańca nazwanego Wiosennym Przebudzeniem. Następnie dzieci przygotowały i ozdabiały wiosennymi motywami kapelusze, w których udały się na spacer po okolicy. Marszowi towarzyszyły wesołe okrzyki, na cześć nadchodzącej wiosny. Pięknie ozdobiono również szkolne boisko, na którym pojawiły się kolorowe wiosenne kwiaty, motyle, ptaki narysowane kredą. Na zakończenie z radosnym hasłem: Witaj wiosno! nasi wychowankowie łapali wypuszczone balony ze słodką niespodzianką w środku.

            Uczniowie klas IV-VI powitali natomiast wiosnę kulinarnie – przygotowując zdrowe wiosenne przekąski. Każda klasa miała swój własny patent: klasy IVa i IVb przygotowały kolorowe kanapki, klasa IVa poszła o krok dalej i dorzuciła do tego owocową sałatkę, klasy V zaskoczyły nas różnorodnością barw w swojej sałatce owocowej oraz kanapkach, a klasa Va pokusiła się nawet o zrobienie orzeźwiającego napoju ze świeżej mięty cytryny i pomarańczy. Klasy VI też miały swoje sposoby na wiosenne przebudzenie: VI a zrobiła pyszne tortille wegetariańskie i z mięsem, a VIb sałatkę warzywną. Oprócz wspólnego przygotowania posiłków odbyły się różne konkurencje sportowe.

            Klasy I gimnazjum brały udział w zajęciach integrujących. Było obieranie jabłek na czas i zabawy językowe. Następnie uczniowie brali udział w prezentacji projektów edukacyjnych klas drugich. Uczniowie realizowali tematy, które wybrali w październiku wraz z wyznaczonymi nauczycielami. Klasa IIa wykonała swój projekt pod kierunkiem p. Edyty Sztuby. Ich tematem były „Stereotypy narodowe”. Zaprezentowano  kilka scen związanych ze zwyczajami rożnych narodów z naciskiem na stereotypy Anglików. Z kolei klasa IIb wykonała  projekt pod kierunkiem  pań  Anny Dylewicz i  Barbary Goliczko. Ich tematem były miejsca w szkole, które prezentowano w języku niemieckim.  Uczniowie przedstawili swój projekt za pomocą nakręconego przez siebie filmu. Uczniowie klas III pojechali do Żagania na Dni Otwartych Drzwi. Odwiedzili Zespół Szkół Tekstylnych i Licealnych tzw. "60" oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych "59". Mieli okazję zobaczyć przedstawienia i pokazy wykonywane przez uczniów, m.in. pokazy fizyczne, chemiczne, sportowe oraz musztry klasy policyjnej i wojskowej. Chętni mogli także spróbować swoich sił w strzelectwie. Ten dzień miał na celu pomóc uczniom w wybraniu przyszłych szkół.

            Zwieńczeniem tego dnia był rozegrany po południu turniej piłki nożnej. Uczniowie zostali podzieleni według miejscowości, z których pochodzą. Najlepsi okazali się piłkarze połączonych drużyn Miodnicy i Bożnowa.

        • „Wielka Ucieczka ze Stalagu Luft 3”
          • „Wielka Ucieczka ze Stalagu Luft 3”

          • 22 marca w Muzeum Jeńców Wojennych w Żaganiu drużyny z naszej szkoły wzięły w konkursie „Wielka Ucieczka ze Stalagu Luft 3”. Był on jednym z punktów obchodów 73 rocznicy wydarzeń   w żagańskim obozie pod koniec II wojny światowej. Mimo sporej konkurencji – dojechało 18 szkół z powiatu żagańskiego nasi uczniowie odnieśli spory sukces.
            W kategorii szkół podstawowych drużyna pod opieką pani Doroty Dec w składzie: Kacper Dziurawiec, Amelia Skóra i Oliwia Borowiak zajęła II miejsce. Gimnazjaliści w składzie: Jakub Knop, Wiktoria Bojakowska i Oliwia Ziułczyk prowadzeni przez opiekuna pana Dariusza Klaga, w swojej kategorii okazali się bezkonkurencyjni zajmując I miejsce. Gratulujemy sukcesów i zapraszamy nnych do aktywnego uczestnictwa w następnych konkursach. Zapraszamy do galerii.

        • PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH
          • PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

          • Pierwszy dzień wiosny został tradycyjnie już przywitany prezentacjami projektów edukacyjnych. W tym roku dwie klasy drugie pod czujnym okiem opiekunów: 2a - mgr Edyty Sztuby i 2b mgr Anny Dylewicz zaprezentowały efekt półrocznych zmagań z tematami: 
            "Stereotypy narodowe" klasa IIA
            "Unsere schule" klasa IIB

            W trakcie dwujęzycznych prezentacji uczniowie mogli zobaczyć: zabawne scenki, filmy, prezentacje multimedialne oraz zmierzyć sie w quizach wiedzowych. Prezentacje okazały się ciekawym uzupełnieniem wiedzy i szansą na pokazanie umiejętności językowych naszych gimnazjalistów. Najciekawsze momenty przypominamy zapraszając do galerii.

        • Wojewódzkie etapy konkursów przedmiotowych
          • Wojewódzkie etapy konkursów przedmiotowych

          • Początek marca był bardzo intensywny dla ucznia klasy Ib Kacpra Galenta. 4 marca brał udział w wojewódzkim etapie konkursu przedmiotowego z historii, a tydzień później konkursu przedmiotowego z gegrafii. W obu  osiągnął bardzo wysokie wyniki: 72,5% z historii i 80% z goegrafii uzyskując status finalisty obu konkursów. Do pełni szczęscia zabrakło w obu przypadkach 4 punktów. Gratulujemy Kacprowi wiedzy i godnego reprezntowania szkoły i życzymy wielu sukcesów w przyszłości. Opiekunami Kacpra byli: mgr  Elżbieta Żuk oraz mgr  Dariusz Klag.

        • NASI UCZNIOWIE   BEZKONKURENCYJNI W REJONOWYM KONKURSIE BRD „W EUROPIE JEŹDZIMY BEZPIECZNIE”
          • NASI UCZNIOWIE BEZKONKURENCYJNI W REJONOWYM KONKURSIE BRD „W EUROPIE JEŹDZIMY BEZPIECZNIE”

          • 14 stycznia 2017roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Tuplicach przy udziale 19 drużyn odbył się Rejonowy Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym „W Europie Jeździmy Bezpiecznie”. Konkurs swoim patronatem objął Lubuski Kurator Oświaty, natomiast organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze.
            Najlepszą drużyną turnieju okazała się drużyna z naszej szkoły, którą tworzą: Jakub Sarańczak klasa IV, Mikołaj Irski klasa V, Szymon Nowak klasa VI. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy trzej uczniowie jako jedyni w czternastoletniej historii konkursu rozwiązali bezbłędnie test ze znajomości przepisów ruchu drogowego.
            Wynik uzyskany przez naszych uczniów jest najwyższym wynikiem z pośród czterech eliminacji rejonowych, które odbyły się  w województwie lubuskim i zapewnia udział w finale wojewódzkim, którego rozegranie zaplanowano na maj 2017roku. Życzymy powodzenia!!!

    • Kontakty

      • PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W TOMASZOWIE
      • 505352477
      • ul. Leśna 1 68-114 Tomaszowo Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych