• NAUCZANIE HYBRYDOWE

• NAUCZANIE HYBRYDOWE DLA KLAS I-III

W pierwszym tygodniu od 15.03 do 19.03 do szkoły przychodzi kl. 1 i 3b ,

2 i 3a na tydzień na zdalne.

Od 22.03 do 26.03 do szkoły przychodzi kl. 2 i 3a ,

a klasa 1 i 3b tydzień nauczania zdalnego.

W kolejnym tygodniu znowu zamiana.

• WAŻNE

• Szanowni Państwo, w związku z zaistniałą sytuacją wprowadzamy kilka zmian, które będą obowiązywały na terenie szkoły:

1.Opiekunowie, którzy przyprowadzają lub odbierają swoje dzieci, muszą być zdrowi. Mogą wchodzić wyłącznie do przestrzeni wspólnej szkoły z zachowaniem zasady - jeden rodzic z dzieckiem lub w odstępie 2 m od kolejnego rodzica z dzieckiem, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

2. Przebywanie osób z zewnątrz w placówce jest ograniczone do niezbędnego minimum. Przed wejściem do szkoły jest zamontowany dzwonek, z którego należy skorzystać i poczekać na przyjście pracownika szkoły.

3.Pracownik odbierający dziecko przeprowadzi wywiad na temat stanu zdrowia dziecka. Dokona także pomiaru temperatury. Dopiero jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, zaprowadzi dziecko do klasy.

4.Pomiar temperatury jest obowiązkowy dlatego prosimy Państwa o pisemną zgodę na jego dokonywanie. Będzie ona kontrolowana nie tylko na wejściu, ale także w ciągu dnia. ( Zgody można wysłać na Facebooku we wiadomości prywatnej lub na platformę librus).

5. Dziecko, u którego stwierdzi się podwyższoną temperaturę, będzie musiało zostać odebrane przez rodziców.

6. Przed wejściem do budynku należy zdezynfekować ręce.

7. Uczeń powinien mieć własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie może ich pożyczać od innych uczniów.

8.Dystrybutor wody został w szkole wyłączony,należy zadbać, aby dziecko miało własne picie.

• Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie informuje,

iż od 25 maja 2020 r. zostają wznowione zajęcia dydaktyczne dla klas I-III,

z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych, w godzinach od 8 do 11.30.

Po zakończonych zajęciach będzie działała świetlica szkolna.

Rodziców, którzy podejmą decyzję o powrocie dzieci do szkoły,

prosimy o kontakt z wychowawcami.

• PRZEDŁUŻONY NABÓR

• Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie przedłuża nabór do przedszkola dzieci 3,4,5 i 6-letnich oraz do klasy pierwszej. Podania są dostępne na stronie internetowej szkoły.  Najlepiej podania składać elektronicznie na adres sekrtomaszowo@wp.pl lub osobiście w sekretariacie szkoły.

• PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W ŻAGANIU

• OFERTA POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ W PORADNI PSYCHOLOGICZNO- PEDAGOGICZNEJ W ŻAGANIU DLA

RODZICÓW I UCZNIÓW KLAS IV-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W OKRESIE OD KWIETNIA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Przedstawiam Państwu ofertę   zdalnej pomocy psychologicznej w poradni w Żaganiu i zachęcam do współpracy z psycholog Małgorzatą Orzeł oraz psycholog Moniką Żychowską.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną  w kraju i przejściem placówek oświatowych na pracę zdalną, psycholog oferuje konsultacje telefoniczne ( tel. kom. 724 452 945- M. Orzeł, tel. 790 803 033- M. Żychowska,  stacjonarny tel. w poradni 68 4772900) w zakresie profilaktyki, wstępnej diagnozy problemów i wsparcia terapeutycznego.

Prowadzona  profilaktyka obejmuje konsultacje dla rodziców, udzielanie porad, rozmowy psychologa  z nastolatkami.

W zakresie diagnozy obecnie możliwe jest jedynie wstępne rozpoznanie problemu, określające prawdopodobne  przyczyny trudności w nauce, w zachowaniu, w zakresie emocji  ( z zaplanowaniem badań po zakończeniu pracy zdalnej).

Wsparcie psychologiczne w formie telefonicznej czy też przez Internet  jest zalecane gdy rodzice bądź sam nastolatek sygnalizują problemy w funkcjonowaniu emocjonalnym i społecznym młodego człowieka. Obecna sytuacja pandemii to dla wielu osób trudny czas w życiu zarówno dorosłych, dzieci, jak  i całej rodziny.  Ważne jest, by rodzice bacznie obserwowali własne dorastające dziecko i mogli w porę dostrzec problemy, które nastolatki sygnalizują czasami wprost, a najczęściej w sposób ukryty, wysyłając sygnały, które dorośli powinni zauważyć i w porę zareagować. Lepiej podejmować działania zaradcze wcześniej, niż późno, gdy problemy uległy już pogłębieniu.

Jak zglosić się po pomoc w poradni?

Pisemne wnioski można wypełnić i wrzucić do skrzynki  zamieszczonej na drzwiach budynku poradni, zgłoszenie telefoniczne  na podane numery telefonów.

Adres Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej- Żagań ul. Śląska 1, tel. do sekretariatu- 684772900.     Adres strony internetowej- www.poradnia.zagan.pl, strona poradni na Facebooku.

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia

MAŁGORZATA ORZEŁ

• Zajęcia dla najmłodszych

• Witam serdecznie wszystkie przedszkolaki z najmłodszej grupy i ich rodziców:)

Powitaliśmy już wiosnę, dlatego zachęcam Was w tym tygodniu do nowych zajęć i zabaw.

Wiem, że świetnie sobie poradzicie. Jeśli będziecie chcieli, podzielcie się ze mną swoimi pracami :

przedszkolakitomaszowo@gmail.com

Oto moje propozycje:W załącznikach przesyłam Wam karty pracy

1. Spróbujcie wykonać bazie, jedną z technik (zał. nr. 2)

2. Pokoloruj rysunek ( zał. nr. 1)

3. Ćwiczcie przy piosence https://youtu.be/S5TFdKc6TB4

4. Potańczcie razem z Rudą https://magicrecords.lnk.to/mNU9J

Pozdrawiam serdecznie :)

Aleksandra Zawisza

• 21 marca

• Zachęcamy wszystkich do udziału, załóż skarpetki nie do pary, i narysuj #liniaprosta na dłoni i prześlij zdjęcie na messengera PSP Tomaszowo pokaż swoją solidarność z osobami z zespołem Downa